Bilgisayar Kitapları kategorisinde tavsiye ettiğimiz diğer ürünler

Hacking Interface ürününe ait bilgiler

 • Ürün Adı :Hacking Interface
 • En Düşük Fiyat : 21 TL
 • Ortalama Fiyatı : 25 TL
 • Firma :
 • Oylama :
 •  
 • Ürün Özellikleri


  Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?

  Bir Hacker'ın Gözüyle, Saldırı Senaryoları, Sistem Açıkları ve Korunma Yöntemleri

  Okuyacağınız bu kitapta; bir saldırganın hedeflediği sisteme sızma, göçertme, çıkar elde etme yolunda kullanacağı yöntemler ve bunlara karşı alabileceğiniz güvenlik önlemleri, titiz bir şekilde, belirli bir sıra ve düzen dahilinde konu olarak ele alınmıştır. Belirtmek isterim ki bu metotlar saldırgan adaylarına ışık tutmak için değil, düşmanı düşmanın silahıyla vurmanızı sağlamak için yazılmıştır...

  Kitabın, program tanıtımları yapılarak veya sayfalarca uygulama kaynak kodları verilerek özen gösterilmiş, içeriğin özgün olması için açık ve hataların oluşma sebepleri ve saldırıların çalışma prensipleri anlatılmıştır.

  Her yazılımcının, ağ uzmanının, sistem yöneticisinin ve bilgisayar kullanıcısının büyük kayıplar vermeden önce okuması gereken bir kitap.

  HACKING INTERFACE:

  İnternet'in yeraltı dünyasını merak etmiyor musunuz? Bilişimin karanlık dünyasında, hedef sistemlere sızmak için yapılan tüm saldırıları ve korunma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

  Günümüz dünyasının en az reel hayatı kadar önemli olan sanal dünyası, teknolojik ilerlemeyle birlikte birçok güvenlik tehdidini de beraberinde getirmiştir. Kurumsal işlevli e-posta adresleri çalınıyor, online alışverişte kullanılan kredi kartı bilgileri ele geçiriliyor, kritik bilgilere sahip ağlar izleniyor. Sistemlere karşı yapılan saldırı metotlarının birçoğu bilinmesine rağmen, neden karşı konulmaz bir şekilde saldırılar hala devam ediyor? Kullanılan güvenlik duvarları, saldırı tespit/önleme sistemleri ve yazılımlar... Hiç biri güvenliğin sağlanması için yeterli olmuyor. O halde eksik olan nedir, merak ettiniz mi?

  Bu kitapta, sisteminize gelebilecek saldırılar bir Güvenlik Uzmanı gözüyle değil bir Hacker'ın gözüyle incelenmiştir. Hedeflenen sisteme saldırı öncesi bilgi toplama aşamasından, saldırı sonrası kayıtları silmeye kadar olası senaryoları ve ihtimalleri bir bütün olarak ele alınıp, geliştirilebilecek güvenlik çözümleri sunulmuştur. Konuların anlatımında yalın bir dil tercih edilmiş ve en temel seviyeden en profesyonele kadar her kesime hitap etmesine özen gösterilmiştir.

  Veri Toplama Aşaması
  Whois Veritabanları
  IP ve IP Veritabanları
  DNS ve DNS Sorgulama
  Arama Motorları
  Veri Sentezi
  Saldırı Hazırlık Evresi
  Portlar ve Çalışma Mantığı
  İşletim Sisteminin Öğrenilmesi
  Saldırı Evresi
  Cookie Poisoning
  ActiveX Saldırıları
  Her Yönüyle File System Object
  Hizmet Aksatma Saldırıları
  Güvensiz e-Posta'lar
  Domain Hi-Jacking
  Command Execution
  SQL/LDAP/XPath/SSI Injection
  Cross Site Scripting
  Cross Frame Scripting
  Cross Site Request Forgery
  Remote Code Execution
  Açıklar & Exploiting
  Exploitler
  Buffer Overflow
  Privilege Escalation
  Format String
  Sosyal Mühendislik ve Phishing
  Sniffing
  Spoofing
  Sistemde Kalıcılığı Sağlama
  Backdoor
  Trojanlar
  Rootkitler
  Netcat
  Sistem Kayıtları ve Saldırılar


  YAZAR HAKKINDA:
  Bilişim güvenliği dünyasında x-Master kod adıyla tanınan Hamza Elbahadır, uzun yıllar Güvenlik alanında çalışmalarda bulunmuştur. Özellikle Web uygulama güvenliği alanında birçok makaleyi ilk defa Türk Güvenlik Dünyası'na kazandıran yazarımız, aktif olarak da birçok projede yer almıştır. Dünyanın en büyük bilişim devi firmalarının ve saygın kurumların sistemlerinde güvenlik açıkları tespit etmiş, gerekli güvenliğin sağlanması için uyarılarda bulunmuştur. Birçok gazete ve haber sitelerinin kendisinin çalışmalarına yer verdiği yazarımız, şu an bilişim güvenliği alanında danışmanlık yapmaktadır.

 • Ürünü Satın Almak İstiyorsanız Satış Yapılan Siteler
 • HepsiBurada.com
 • N11.com
 • Sahibinden.com

Yorumlar

Bu Ürün Hakkında Yapılan Yorumlar

Yorum göndermek için alttaki formu kullanabilirsiniz

Yorum Yaz

Aşağıdaki Alanları Eksiksiz Doldurunuz